Opening Lichtweken Grijpskerk

Zaterdag 14 december zal het startsein worden gegeven voor de lichtweken van Grijpskerk.

Deze weken duren van 14 t/m 30 december.

Grijpskerk staat deze weken weer in het teken van licht. Vele straten en huizen zullen weer verlicht zijn. Grijpskerk zal weer stralen als een lichtdorp. 

De 3 mooiste versierde straten en de 3 mooiste versierde huizen kunnen een prijs winnen.

De jurering vindt plaats op 17 december.

Er is een leuke puzzeltocht door de verlichte straten en langs de verlichte huizen, waar ook leuke prijzen mee te winnen zijn.


De opening van deze lichtweken wordt georganiseerd door verschillende stichtingen in Grijpskerk.

Samen op weg naar Kerst!

De stichting oude Groninger kerken Grijpskerk begint deze feestelijke opening met de organisatie van een muzikale inloop in de Dorpskerk van Grijpskerk, aan het kerkplein. Excelsior en Vocation zullen daar kerstliederen ten gehore brengen. Onder het genot van gluhwein en warme chocolademelk kunt u deze liederen beluisteren.

De inloop zal om 16.30 uur beginnen en rond 18.00 uur eindigen. 


De stichting Oosterkade Groep plaatst weer een Kerstwensboom op De Poel te Grijpskerk.

Zaterdagavond om 19 uur zullen de lichtjes worden ontstoken van deze prachtige boom die hopelijk weer vol komt te hangen met (kerst) wensen, en berichtjes. Dit onder muzikale begeleiding van Oege en Bert Lesman.


Nadat de lichtjes zijn ontstoken zal de kerstman een fakkeloptocht begeleiden door het dorp.

Deze fakkeloptocht is voor jong en oud en wordt georganiseerd door de stichting Kindervakantie Spelweek van Grijpskerk.

De route van de fakkeloptocht zal beginnen bij de kerstwensboom en o.a langs de Nieuwe Wierde gaan zodat ook de ouderen binnen het dorp mee kunnen genieten van het licht. Verzamelen voor de fakkeloptocht is vanaf 18.30 uur.

De tocht eindigt op het kerkplein in de Dorpskerk aan het Kerkplein waar men gluhwein, chocolademelk en een kerstkoekje krijgt aangeboden door Stichting Oosterkade Groep.


Tijdens deze weken kan men op de Poel bij de kerstwensboom een kaarsje branden.

Voor elk kaarsje wat men brandt vraagt de stichting Oosterkade Groep een vrijwillige bijdrage.

De opbrengst van deze bijdragen gaat dit jaar naar Serious Request.  Deze komen dit jaar in actie voor Meta Kids, kinderen met een metabole aandoening.

Metabole ziekten zijn de meest dodelijke ziekten onder kinderen in Nederland. Veel kinderen halen hun eerste verjaardag niet eens. Meer dan 10.000 gezinnen hebben één of meerdere kinderen met een metabole ziekte. Metabole ziekten maken het lichaam kapot. In alle gevallen wordt een kind zonder behandeling ziek en in plaats van dat het kind opgroeit, begint een proces van aftakeling. De impact van metabole ziekten is dan ook enorm. Een vroege diagnose is van levensbelang, maar … is op dit moment nog niet genoeg. Momenteel is voor slechts een klein deel van de kinderen een behandeling mogelijk die hun leven vergemakkelijkt of verlengt. We staan echter aan de vooravond van een doorbraak in de behandeling van metabole ziekten, onder andere door onderzoek naar gentherapie en medicijnen. Daar is geld voor nodig. Als we nu doorpakken, kunnen we over 10 jaar de helft van al deze patiënten behandelen. En dat is hopelijk nog maar het begin, zodat in de toekomst geen enkel kind meer overlijdt aan een metabole ziekte. 

Meer informatie over de lichtweken kunt u vinden op inGrijpskerk.nl en de facebookpagina’s van de stichtingen. Feestweek Grijpskerk, dorpskerk Grijpskerk, Kindervakantie Spelweek Grijpskerk.


Share by: